Herb Konina
Archiwalny Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Koninie
Dane aktualne na dzień 31.12.2023
Nowa strona: bipum.konin.eu
Archiwum ogłoszeń dotyczącyvh ochrony środowiska

19-01-2017 r.

                    OBWIESZCZENIE

o powiadomieniu stron postępowania

 

            Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm.) zawiadamiam strony postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie o wydanym postanowieniu znak OŚ.6220.41.2016 z dnia 18.01.2017 r., którego treść podaje się poniżej.

Doręczenie postanowienia uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia. Termin czternastu dni liczy się od dnia 19.01.2017 r. do dnia 02.02.2017 r. Z materiałami można zapoznać się w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koninie przy ul. Wojska Polskiego 2 pok. 203 w godz. od 730 do 1530 w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego postanowienia tj. od dnia 02.02.2017 r. do dnia 09.02.2017 r. Wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w przedmiotowej sprawie można składać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koninie ul. Wojska Polskiego 2, 62-510 Konin pok. 203 lub w Urzędzie Miejskim w Koninie w Biurze Obsługi Interesanta plac Wolności 1, 62-500 Konin w godz.
od 730 do 15 30, a także za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania.

z. up. Prezydenta Miasta Konina

Elżbieta Niewiadomska

                                    Kierownik    

       Wydziału Ochrony Środowiska

 

 

 

Konin, dnia 18.01.2017 r.

OŚ.6220.41.2016

 

POSTANOWIENIE

 

Na podstawie art. 63 ust. 1 i 4 oraz art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) w związku z art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Pana Marcina Matysika działającego z pełnomocnictwa Prezydenta Miasta Konina, a reprezentującego firmę SMP Projektanci Szuba, Matysik, Pokorski Sp. j. ul. Głuchowska 1 60-101 Poznań z dnia 22.11.2016 r. (25.11.2016 r. data wpływu)

 

POSTANAWIAM

 

I. Nałożyć obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie.

II. Ustalić zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w pełnym zakresie określonym w art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.).

Raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko w szczególności powinien zawierać analizę następujących zagadnień:

1. Z zakresu ochrony przed hałasem:

a) Określić zagospodarowanie i przeznaczenie terenu zgodnie z art. 113 i 115 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2016 r. poz. 672 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2014 r. poz. 112). Rejony występowania terenów wymagających ochrony akustycznej zaznaczyć na mapie i wyróżnić ze względu na uwarunkowania akustyczne.

b) Określić parametry eksploatacyjne i technologiczne przedsięwzięcia mające wpływ na wielkość emisji hałasu, w roku oddania inwestycji do użytkowania oraz na dalsze lata prognozy, takie jak: natężenie, struktura i prędkość ruchu z podziałem na porę dzienną (od godz. 6.00 do godz. 22.00) i nocną (od godz. 22.00 do godz. 6.00), rodzaj nawierzchni, niweleta drogi.

c) Określić oddziaływanie planowanego przedsięwzięcia na środowisko, w postaci izolinii poziomu dźwięku odpowiadających dopuszczalnym poziomom hałasu, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku, zróżnicowanych ze względu na rodzaj terenu, przed i po zastosowaniu ewentualnych zabezpieczeń, na rozpatrywany, najdalszy rok prognozy, na mapach w skali odpowiadającej szczegółowości poruszanych zagadnień.

d) W analizie akustycznej uwzględnić wpływ skumulowanego oddziaływania akustycznego pochodzącego od przedmiotowego przedsięwzięcia oraz innych przedsięwzięć znajdujących się w pobliżu inwestycji.

e) Dołączyć pełne wydruki komputerowe zawierające dane wejściowe do obliczeń rozprzestrzeniania hałasu.

f) W przypadku wystąpienia przekroczeń akustycznych standardów jakości środowiska określić środki organizacyjne, techniczne lub technologiczne ograniczające emisję hałasu poniżej poziomów dopuszczalnych (np. w przypadku barier ograniczających emisję hałasu należy podać informacje na temat: długości i wysokości oraz ich konstrukcji, rodzaju materiału z jakiego zostaną wykonane, a także skuteczności obniżania hałasu).

2. Z zakresu ochrony przyrody:

a) Opisać elementy przyrodnicze środowiska objęte zakresem przewidywanego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko, w tym elementy środowiska objęte ochroną na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r, poz. 2134 ze zm.), ze szczególnym uwzględnieniem owadów saproksylicznych, to znaczy związanych z martwym drewnem, porostów, ptaków oraz płazów. Powyższe informacje należy sporządzić na podstawie  szczegółowych, aktualnych i konkretnych danych dotyczących gatunków występujących na przedmiotowym terenie. Należy przedstawić również szczegółowy opis metod i materiałów wykorzystywanych do zebrania wyżej wymienionych danych. Badania związane z występowaniem na terenie przedsięwzięcia płazów powinny w szczególności obejmować zbiornik wodny przeznaczony do zasypania.

b) Wskazać maksymalną przewidywaną liczbę drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki, ich gatunek i wymiary (obwody w pierśnicy).

c) Przedstawić opis wpływu przedsięwzięcia na krajobraz oraz na stwierdzone chronione gatunki roślin, zwierząt, grzybów w tym porostów, zarówno na etapie realizacji jak
i eksploatacji przedsięwzięcia.

d) Przedstawić działania minimalizujące wpływ przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze, uwzględniając skalę wycinki drzew oraz gatunki chronione, zarówno na etapie realizacji jak i eksploatacji przedsięwzięcia wraz z  oceną skali w jakiej zminimalizują one negatywny wpływ. Przewidywane działania powinny być dostosowane do poszczególnych grup chronionych organizmów i powinny je chronić przed zniszczeniem, np. ptaków mogących się gnieździć na drzewach przeznaczonych do wycinki, płazów występujących w zbiorniku przeznaczonym do zasypania itp.

e) Przedstawić plan nasadzeń rekompensacyjnych w tym liczbę i gatunek drzew i krzewów przeznaczonych do nasadzeń oraz miejsce planowanych nasadzeń.

3. Ocenić wpływ planowanego przedsięwzięcia na bioróżnorodność, w szczególności wyjaśnić, czy przedsięwzięcie wpłynie na utratę różnorodności gatunków, w tym gatunków chronionych na mocy przepisów dyrektywy siedliskowej i dyrektywy ptasiej oraz czy wpłynie na bogactwo gatunków lub skład gatunkowy siedlisk na badanym obszarze, w tym wyjaśnić czy przedsięwzięcie wywoła pośrednio lub bezpośrednio szkody, utratę i fragmentację siedlisk, a także czy wpłynie na rodzaj użytkowania gruntu oraz funkcję ekosystemu, na etapie realizacji, eksploatacji i likwidacji przedsięwzięcia.

4. Wyjaśnić, w jaki sposób przedsięwzięcie może wpłynąć na zmiany klimatu i czy przewidziano rozwiązania łagodzące te zmiany, proszę także ocenić odporność przedsięwzięcia na przewidywane zmiany klimatu, tj. wyjaśnić, czy przedsięwzięcie będzie przystosowane do postępujących zmian klimatu uwzględniając elementy związane z klęskami żywiołowymi np. silne wiatry, susza, pożary, fale upałów i mrozów, powodzie, nawalne deszcze i burze, intensywne opady śniegu i proszę opisać jakie działania adaptacji do postępujących zmian klimatu zostaną zastosowane.

5. Odnieść się do art. 81 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) oraz wyjaśnić, czy przedsięwzięcie może spowodować nieosiągnięcie celów środowiskowych zawartych
w „Planie gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Odry”, zatwierdzonym na posiedzeniu Rady Ministrów 18 października 2016 r. przez Prezesa Rady Ministrów. Odpowiedź proszę uzasadnić odwołując się do zapisów ww. dokumentu oraz przepisów ustawy Prawo wodne.

6. Dokonać analizy możliwych konfliktów społecznych związanych z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia.

7. Określić wpływ przedsięwzięcia na zdrowie i warunki życia ludzi zgodnie z art. 66 ust.1 pkt 6a lit. a ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.).

 

UZASADNIENIE

 

Pan Marcin Matysik działający z pełnomocnictwa Prezydenta Miasta Konina, a reprezentujący firmę SMP Projektanci Szuba, Matysik, Pokorski Sp. j. ul. Głuchowska 1 60-101 Poznań wnioskiem z dnia 22.11.2016 r. (25.11.2016 r. data wpływu) zwrócił się o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie.

Planowane przedsięwzięcie obejmuje budowę i rozbudowę przedsięwzięcia wymienionego w § 3 ust. 1 pkt 60 rozporządzenia Rady Ministrów z 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. z 2016 poz. 71), a zatem zalicza się do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko może być stwierdzony.

Zgodnie z art. 64 ust. 1 pkt 2, w oparciu o art. 64 ust. 3 i 4 oraz art. 78 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) pismem znak OŚ.6220.41.2016 z dnia 15.12.2016 r. zwrócono się do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie o opinię, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie pismem znak ON.NS-4524-80/16 z dnia 28.12.2016 r. (data wpływu 30.12.2016 r.) stwierdził potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

            Po przeanalizowaniu akt sprawy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie stwierdził, iż z uwagi na fakt, iż analizowany teren położony jest w granicach miasta, w terenie stosunkowo silnie zurbanizowanym, ze względów sanitarnych i zdrowotnych zachodzą przesłanki określone w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) do stwierdzenia konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

            Potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko stwierdzono dla dokonania pełnej i wnikliwej analizy oraz prawidłowej oceny wpływu inwestycji na środowisko, w tym warunki życia i zdrowia ludzi, biorąc pod uwagę charakter przedsięwzięcia oraz możliwość wystąpienia uciążliwości związanych z jego realizacją
i eksploatacją.

W związku ze stwierdzeniem potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie wskazuje na konieczność sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Zakres raportu o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko winien być zgodny z wymogami art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.), ze szczególnym uwzględnieniem oceny oddziaływania przedsięwzięcia na zdrowie i warunki życia ludzi (zgodnie z art. 66 ust.1 pkt 6a lit. a ww. ustawy).

Zgodnie z art. 64 ust. 1 pkt 1, w oparciu o art. 64 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) pismem znak OŚ.6220.41.2016 z dnia 15.12.2016 r. zwrócono się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu o opinię, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu pismem znak:WOO-IV.4240.1838.2016.KL.1 z dnia 30.12.2016 r. (04.01.2017 r. data wpływu) wyraził opinię, ze dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie istnieje potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska określił zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, który zawarto w sentencji niniejszego postanowienia.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie, na odcinku od ronda na granicy miasta Konina do skrzyżowania z ulicami: Zakładową i Szymanowskiego. Analizowany odcinek drogi posiada klasę drogi G i stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 264. W ramach prac budowlanych przewiduje się m.in.: rozbudowę ulicy Kleczewskiej, przebudowę ulicy Paderewskiego, przebudowę i budowę skrzyżowań, budowę dróg dojazdowych, budowę i przebudowę przepustów, przebudowę i budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych i zjazdów. Zgodnie z kartą informacyjną przedsięwzięcia teren pod planowaną drogę stanowi istniejący i projektowany pas drogowy ulicy Kleczewskiej. Inwestor przewiduje budowę drogi po nowym śladzie. W karcie informacyjnej przedsięwzięcia podano, że na początkowym odcinku (około 300 m) droga przebiegać będzie po śladzie istniejącej ulicy Kleczewskiej, następnie w miejscu istniejącego zakrętu trasa drogi będzie przebiegała w kierunku wschodnim, po terenach poodkrywkowych do planowanego ronda nr 1. Od ronda droga przebiegać będzie w kierunku istniejącego pasa drogowego ulicy Kleczewskiej, przecinając go w rejonie istniejącego rowu melioracyjnego i przechodzić będzie na zachodnią stronę ulicy Kleczewskiej. Następnie planowana droga będzie przebiegała równolegle do istniejącego przebiegu, aż do planowanego ronda nr 2. Od ronda droga będzie przebiegać w taki sposób, aby możliwe było włączenie ulicy Kleczewskiej w istniejący północny wlot do ronda na ulicy Zakładowej. Istniejąca ulica Kleczewska funkcjonować będzie jako droga dojazdowa obsługująca tereny osiedla Międzylesie. Po stronie zachodniej zaplanowano nowa drogę dojazdową do przyległych terenów, która w rejonie istniejącego rowu melioracyjnego włączy się w stary ślad ulicy Kleczewskiej.

Wzdłuż analizowanego odcinka drogi występują tereny wymagające ochrony akustycznej. Zgodnie z kartą informacyjną przedsięwzięcia prognozowane natężenie ruchu pojazdów na poszczególnych odcinkach analizowanej drogi w roku prognozy 2020 wynosić będzie ponad 13000 pojazdów/dobę. Z treści złożonej dokumentacji wynika, że prognozuje się możliwość zaistnienia przekroczeń dopuszczalnego poziomu hałasu wyznaczonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2014 r. poz. 112), zarówno w porze dnia, jak i nocy. Wobec powyższych zagrożeń związanych z eksploatacją  przedsięwzięcia uznano za konieczne przeprowadzenie szczegółowej oceny oddziaływania na środowisko w zakresie emisji hałasu.

Analiza raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, przedstawiającego
w sposób szczegółowy charakterystykę przedsięwzięcia i warunki użytkowania terenu w fazie budowy i eksploatacji, przewidywane rodzaje i ilości emisji wynikających z funkcjonowania przedsięwzięcia, umożliwi określenie wpływu przedsięwzięcia na środowisko oraz nałożenie obowiązków dotyczących minimalizacji, ograniczania oraz monitoringu oddziaływania na środowisko. W niniejszej opinii wskazano, aby w raporcie o oddziaływaniu na środowisko przedstawić informacje dotyczące parametrów eksploatacyjnych przedsięwzięcia, takich jak struktura, natężenie i prędkość ruchu oraz elementów środowiskowych, jak ukształtowanie terenu i na tej podstawie ocenić wpływ przedsięwzięcia na klimat akustyczny, m.in.:
w postaci podania prognozowanych wartości poziomów hałasu na granicy najbliższych terenów położonych wzdłuż inwestycji wymagających ochrony akustycznej, określonych w rozporządzeniu w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Z karty informacyjnej przedsięwzięcia wynika, że inwestor rozważa możliwość zastosowania tzw. „cichej nawierzchni” oraz ekranów akustycznych, dlatego ocenie poddane zostaną również działania, które inwestor podejmie w celu ograniczenia przewidywanego oddziaływania przedsięwzięcia oraz określona zostanie ich skuteczność. 

Odnosząc się do zapisów art. 63 ust. 1 pkt. 2 lit. e ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) ustalono, że teren planowanego przedsięwzięcia zlokalizowany jest poza obszarami chronionymi na podstawie ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2134). Najbliżej położonymi obszarami Natura 2000 są: obszar mający znaczenie dla Wspólnoty Ostoja Nadwarciańska PLH300009 i obszar specjalnej ochrony ptaków Dolina Środkowej Warty PLB300002, oddalone o 1,1 km od inwestycji.

 Biorąc pod uwagę charakter i zakres prac związanych z realizacją inwestycji oraz skalę wycinki drzew (ponad 300 drzew), wskazano w niniejszej opinii na konieczność przedstawienia opisu elementów przyrodniczych środowiska objętych zakresem przewidywanego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia, w tym również szczegółowego opisu metod i materiałów wykorzystanych do zebrania tych danych. Badania związane z występowaniem na terenie przedsięwzięcia płazów powinny w szczególności obejmować zbiornik wodny przeznaczony do zasypania. Ponadto wskazano na konieczność określenia maksymalnej przewidywanej liczby drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki, ich gatunku i wymiarów. Jednocześnie w raporcie o oddziaływaniu na środowisko należy przestawić działania minimalizujące wpływ przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze,  uwzględniające skalę wycinki drzew oraz gatunki chronione, zarówno na etapie realizacji jak i eksploatacji przedsięwzięcia wraz z oceną skali w jakiej zminimalizują one  negatywny wpływ. W niniejszej opinii wskazano także na konieczność wskazania planu nasadzeń rekompensacyjnych, w tym liczby i gatunku drzew i krzewów przeznaczonych do nasadzeń oraz miejsca planowanych nasadzeń.

Biorąc powyższe pod uwagę, w opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ulicy Kleczewskiej w Koninie istnieje potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Raport o oddziaływaniu na środowisko powinien być wykonany zgodnie z art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.). Ustalając zakres raportu wskazano, że powinien on zawierać szczegółową i wnikliwą analizę aspektów związanych z ochroną przed hałasem, ochroną przyrody, a także wpływem planowanego przedsięwzięcia na zmiany klimatu, zdrowie i warunki życia ludzi, na bioróżnorodność i na krajobraz. Ponadto wskazano na konieczność odniesienia się do możliwości ewentualnego wpływu inwestycji na nieosiągnięcie celów środowiskowych określonych w „Planie gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Odry”, jak również wykonania analizy możliwych konfliktów społecznych związanych z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia.

Stosownie do art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.) w toku postępowania organ administracji publicznej wydaje postanowienia. Postanowienia dotyczą poszczególnych kwestii wynikających w toku postępowania, lecz nie rozstrzygają istoty sprawy, chyba że przepisy kodeksu stanowią inaczej.

Wobec powyższego orzeczono jak w sentencji postanowienia.

 

POUCZENIE

 

Na niniejsze postanowienie służy stronom zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koninie za pośrednictwem Prezydenta Miasta Konina w terminie 7 dni od daty jego doręczenia.

 

z. up. Prezydenta Miasta Konina

Elżbieta Niewiadomska

                                    Kierownik    

       Wydziału Ochrony Środowiska

 

 

 

Strony postępowania zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm.).

Właściciele działek o numerach ewidencyjnych: 20, 2, 1/1, 3/1, 3/5, 1/2, 470/1, 470/2 obręb Czarków w Koninie, 597/34, 597/35, 597/36, 597/30, 597/31, 597/3, 597/4, 597/5, 33/10, 33/11, 33/3, 1/7, 1/6, 1/2, 591, 33/9, 591 obręb Niesłusz w Koninie, 129/4, 459/9, 129/1, 129/3, 457, 456/2, 172/3, 172/1, 456/1, 455/2, 455/1, 444/1, 459/24, 183/1, 183/2, 182, 459/4, 453, 443, 462, 427, 383, 459/23, 459/22, 459/21, 459/20, 459/19, 355, 472, 471, 470, 459/17, 459/18, 459/3, 23/4, 482/6, 68, 67, 66, 64, 459/16, 65/1, 459/14, 57, 482/7, 482/9, 482/4, 482/8, 468/10, 468/21, 486/16, 482/5, 482/3, 233, 232, 459/13, 459/12, 459/11, 459/10, 44, 3/1, 3/2, 231, 230, 229, 481, 459/2, 480/11, 480/10, 468/14, 468/12, 480/6, 480/12, 480/13, 480/8, 480/9, 228, 459/6, 459/1, 480/3, 223/1, 223/2, 224, 480/4, 225, 227, 226/2, 459/5, 2/1, 2/2, 1/2, 550, 549, 1/1, 277, 479/2, 477/1, 479/2, 549, 550, 226/2, 227, 2/5, 2/3, 3/2, 3/1, 51/7, 51/6 51/5, 52, 53/1, 56/1, 54/2, 228, 459/2, 482/3, 481, 229, 231, 232, 233, 222, 480/4, 468/13, 482/4, 482/6, 350, 360, 354, 361, 357, 358, 362, 359, 383, 396, 397, 399, 398, 400, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 459/9 obręb Międzylesie w Koninie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




Podmiot udostępniający: UM
Informacja wprowadzona przez: Katarzyna Łubik
Informacja wytworzona przez: Elżbieta Niewiadomska
Data wytworzenia: 2017-01-19
Data udostępnienia: 2017-01-19 08:33:12
Data ostatniej modyfikacji: 2017-01-19 08:33:12
Urząd Miejski w Koninie
Plac Wolności 1, 62-500 Konin
tel. +48 (63) 2401 111
fax: +48 (63) 2429 920

e-mail: sekretariat@konin.um.gov.pl
adres www: www.konin.pl
adres BIP www: bip.konin.eu
Liczba odwiedzin: 4537570
© 2003-2024 Urząd Miejski w Koninie,