Herb Konina
Archiwalny Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Koninie
Dane aktualne na dzień 31.12.2023
Nowa strona: bipum.konin.eu
Archiwum ogłoszeń urbanistyki i architektury

14-11-2017 r.

DECYZJA Nr 1

o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

 

Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257) - zwanej dalej „k.p.a.” oraz na podstawie art. 11a ust. 1, art. 11f ust. 1 i ust. 2, art. 16 ust. 2, ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1496) - zwanej dalej „ustawą”, po rozpatrzeniu wniosku z dnia 21 września 2017 r., złożonego przez Pana Grzegorza Pająka Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, działającego z upoważnienia Prezydenta Miasta Konina, o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi gminnej, realizowanej w ramach zadania pn.: „Budowa przedłużenia ul. Makowej od Al. Astrów do torów kolejowych w Koninie - w zakresie działki nr 338/11”.

 

udzielam zezwolenia

na realizację inwestycji drogowej

na rzecz

Prezydenta Miasta Konina

plac Wolności 1

62-500 Konin

 

polegającej na rozbudowie drogi gminnej, realizowanej w ramach zadania pn. „Budowa przedłużenia ul. Makowej od Al. Astrów do torów kolejowych w Koninie - w zakresie działki nr 338/11”, na nieruchomościach, bądź ich częściach, oznaczonych w ewidencji gruntów:

 

Miasto Konin

Jednostka ewidencyjna: 306201_1 Miasto Konin

Obręb: 0001 - Chorzeń

ark. 8, dz. nr ewid.:  338/11.

 

  1. Wymagania dotyczące powiązania drogi z innymi drogami publicznymi,  z określeniem ich kategorii.

 

  1. Inwestycję należy zrealizować tak, aby zapewnić powiązanie wszystkich istniejących dróg publicznych położonych na terenie objętym inwestycją, oraz zapewnić dostęp nieruchomości do tych dróg.
  2. Należy utrzymać istniejące powiązanie drogi:

poprzez Aleję Astrów (droga gminna nr 786P), połączoną z ulicą Spółdzielców (droga powiatowa nr 6060P), prowadzącą do skrzyżowania z ul. Kleczewską (droga wojewódzka nr 264) z Alejami 1 Maja (droga powiatowa Nr 6060P), co stanowi dojazd do centrum Konina, a w przeciwnym kierunku do ul. Poznańskiej (droga krajowa nr 92), która dalej łączy się z drogą krajową nr 25 oraz zapewnia dojazd do miejscowości Golina, Słupca
i autostrady A-2.

 

  1. Określenie linii rozgraniczających teren.
  1. Ustalam linie rozgraniczające teren inwestycji (linia przerywana koloru czerwonego) na mapie zasadniczej w skali 1:500 operat techniczny wpisany do ewidencji materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego Prezydenta Miasta Konina w dniu 7 listopada 2016 r. pod numerem identyfikatora P.3062.2016.726), stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej decyzji.
  2. Liniami rozgraniczającymi teren inwestycji objęte są następujące nieruchomości:
    1. Nieruchomości powstałe w wyniku podziału, oznaczone tłustym drukiem w Tabeli 1 w pkt V niniejszej decyzji.
  1. Warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska, ochrony zabytków i dóbr kultury współczesnej oraz potrzeb obronności państwa

 

  1. Warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska:

1.1.W trakcie prac budowlanych inwestor jest zobowiązany uwzględnić ochronę środowiska  na obszarze prowadzenia prac, a w szczególności ochronę gleby, zieleni, naturalnego  ukształtowania terenu i stosunków wodnych poprzez wykorzystanie i przekształcenie  wymienionych elementów przyrodniczych wyłącznie w takim zakresie, w jakim jest to  objęte zatwierdzonym projektem budowlanym, wymogami uzgodnień i decyzji organów
 i instytucji opiniujących i uzgadniających projekt budowlany.

1.2.Gospodarkę odpadami należy prowadzić zgodnie z ustawą z  dnia 14 grudnia 2012 r.  o odpadach (Dz. U. z 2016 r., poz. 1987 ze zmianami).

  1. Warunki wynikające z potrzeb ochrony zabytków i dóbr kultury współczesnej
    - nie ustalam
  2. Warunki wynikające z potrzeb obronności państwa - nie ustalam.

 

  1. Wymagania dotyczące ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich.

Inwestycję zaprojektowano i należy budować, stosownie do art. 5 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 ze zmianami) – zwanej dalej ustawą Prawo budowlane, w sposób zapewniający poszanowanie uzasadnionych interesów osób trzecich, w tym poprzez:

  • zapewnienie dostępu do drogi publicznej,
  • zapewnienie możliwości korzystania z wody, kanalizacji, energii elektrycznej, cieplnej oraz ze środków łączności,
  • ochronę przed uciążliwościami powodowanymi przez hałas, wibracje, zakłócenia elektryczne i promieniowanie,
  • ochronę przed zanieczyszczeniem powietrza, wody i gleby,
  • zachowanie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

 

  1. Zatwierdzenie podziału nieruchomości

1. Zatwierdzam podział nieruchomości przedstawionych w poniższej Tabeli 1, zgodnie z mapami z projektami podziału nieruchomości wykonanymi przez geodetę uprawnionego Bogdana Karykowskiego, operaty techniczne wpisane do ewidencji materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego Prezydenta Miasta Konina w dniu 27 czerwca 2017 r. pod numerem identyfikatora P.3062.2017.359 .

2. Mapy zawierające projekty podziału nieruchomości stanowią załącznik graficzny nr 2 do niniejszej decyzji.

3. Tłustym drukiem w Tabeli 1 oznaczono części nieruchomości powstałe wskutek podziału nieruchomości znajdujące się w liniach rozgraniczających teren.

 

Gmina/

Miasto

Stan dotychczasowy

Stan po podziale

 

Księga wieczysta

lub inny dokument

Obręb

Ark.

Nr działki

Nr działki

Jedn. ewid. 306201_1

M. Konin

 

0001 - Chorzeń

8

338/11

338/13, 338/14

KN1N/00058365/1

Tabela 1

 

  1. Oznaczenie nieruchomości lub ich części, według katastru nieruchomości, które stają się własnością Miasta Konin

1. Ustalam, że część nieruchomości, powstała wskutek podziału nieruchomości - oznaczona tłustym drukiem w Tabeli 1 zawartej w pkt. V niniejszej decyzji, staje się z mocy prawa własnością Miasta Konin, z dniem w którym niniejsza decyzja stanie się ostateczna.

 

  1.  Zatwierdzenie projektu budowlanego

Zatwierdzam projekt budowlany pn. „Budowa przedłużenia ul. Makowej od Al. Astrów do torów kolejowych w Koninie- w zakresie działki nr 338/11”, stanowiący załącznik nr 3 do niniejszej decyzji, w zakresie terenu niezbędnego dla obiektów budowlanych, objętego niniejszą decyzją.

Autorzy projektu:

inż. Tomasz Borek, posiadający uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej - numer uprawnień WKP/0268/POOD/10, numer członkowski Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa WKP/BD/0081/11,  inż. Bogdan Wróblewski, posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych - numer uprawnień GT.8346/II/34/76, numer członkowski Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa WKP/IE/5748/01, mgr inż. Michał Fórmaniak, posiadający uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - numer uprawnień WKP/0266/POOK/15, numer członkowski Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa WKP/BO/0090/13.

 

  1. Określenie szczególnych warunków zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych
  1. Budowę należy prowadzić zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej decyzji, zatwierdzonym projektem budowlanym i obowiązującymi przepisami, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia oraz zapewnić dojście i dojazd do działek, budynków i urządzeń z nimi związanych w trakcie wykonywania robót.
  2. Przed przystąpieniem do robót oraz w trakcie ich wykonania należy przestrzegać  i spełniać warunki oraz wymogi zawarte w opiniach, uzgodnieniach i decyzjach organów i instytucji opiniujących i uzgadniających projekt budowlany.
  3. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
  4. Geodezyjne wyznaczenie obiektu oraz wykonanie inwentaryzacji powykonawczej należy powierzyć uprawnionemu geodecie.
  5. Elementy obiektów budowlanych, ulegające zakryciu, podlegają inwentaryzacji przed ich zakryciem.
  6. Kierownik  budowy  jest  zobowiązany  prowadzić  dziennik  budowy  zgodnie  z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2002 r. Nr 108, poz. 953 ze zmianami) oraz sporządzić lub zapewnić sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniając specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126).
  7. Inwestor  jest  zobowiązany  zawiadomić  o  zamierzonym  terminie rozpoczęcia robót budowlanych Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem, dołączając na piśmie:
  • oświadczenie kierownika  budowy  (robót)  stwierdzające  sporządzenie  planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz przyjęcie obowiązku kierowania budową (robotami budowlanymi), a także zaświadczenie, o którym mowa w art. 12 ust.7 ustawy - Prawo budowlane,
  • w przypadku ustanowienia nadzoru inwestorskiego – oświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego stwierdzające przyjęcie obowiązku pełnienia nadzoru inwestorskiego nad danymi robotami budowlanymi, a także zaświadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 7 ustawy – Prawo budowlane.
  1. Przed przystąpieniem do użytkowania obiektów budowlanych niewymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie Prezydent Miasta Konina jest zobowiązany zawiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina o zakończeniu budowy co najmniej 14 dni przed zamierzonym terminem przystąpienia do użytkowania.
  2. Przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych, do użytkowania obiektu budowlanego Prezydent Miasta Konina może przystąpić po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Konina.
  1. Określenie obowiązku budowy i okresu użytkowania tymczasowych obiektów budowlanych
  1. Nie ustalam obowiązku budowy tymczasowych obiektów budowlanych.
  2. Ustalam, że tymczasowe obiekty budowlane mogą być użytkowane nie później niż do dnia złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.
  1. Określenie obowiązku i terminów rozbiórki istniejących obiektów budowlanych nieprzewidzianych do dalszego użytkowania oraz tymczasowych obiektów budowlanych
  1. Ustalam obowiązek i zezwalam na rozbiórkę istniejącego obiektu budowlanego nieprzewidzianego do dalszego użytkowania na części nieruchomości, znajdującej się poza liniami rozgraniczającymi teren, oznaczonej tłustym drukiem w poniższej Tabeli 2, w zakresie oznaczonym linią przerywaną koloru niebieskiego w załączniku nr 1 do decyzji, zgodnie z projektem budowlanym zatwierdzonym decyzją.

Numer działki

(numer po podziale)

Rodzaj obiektu

Oznaczenie księgi wieczystej

Jedn. Ewid.: 306201_1 M. Konin, Obręb: 0001 Chorzeń

338/11 (338/13, 338/14)

jedno stanowisko garażowe

KN1N/00058365/1

Tabela 2

  1. Ograniczam sposób korzystania z nieruchomości poprzez udzielenie zezwolenia na rozbiórkę obiektu budowlanego na nieruchomości o której mowa w punkcie X.1. decyzji.

Jednocześnie wskazuję, że:

2.1. Na  Prezydencie  Miasta  Konina  ciąży  obowiązek  przywrócenia  nieruchomości,  do   stanu poprzedniego niezwłocznie po dokonaniu powyższych robót.

2.2. Jeżeli  przywrócenie  nieruchomości  do  stanu  poprzedniego  jest  niemożliwe  albo powoduje nadmierne trudności lub koszty, przysługuje odszkodowanie, na zasadach i w trybie określonym w ustawie o gospodarce nieruchomościami Rozdział 5: Odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości.

2.3. Właściciel  lub  użytkownik  wieczysty  nieruchomości  jest  obowiązany  udostępnić nieruchomość w celu wykonania robót budowlanych związanych z rozbiórką obiektu. Obowiązek udostępnienia nieruchomości podlega egzekucji administracyjnej.

2.4. Ostateczna decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stanowi podstawę do dokonania wpisu w księdze wieczystej.

2.5. Zezwalam  na  wykonanie  obowiązku  wykonania  robót  budowlanych  w  zakresie określonym w punkcie X.1.

  1. Ustalam, że rozbiórki istniejącego obiektu budowlanego nieprzewidzianego do dalszego użytkowania należy dokonać nie później niż do dnia złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.
  2. Ustalam obowiązek rozbiórki tymczasowych obiektów budowlanych nie później niż do dnia złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.

 

  1. Określenie  obowiązku budowy lub przebudowy sieci uzbrojenia terenu
  1. Ustalam obowiązek przebudowy istniejącej linii energetycznej na części nieruchomości, znajdującej się poza liniami rozgraniczającymi teren, oznaczonej tłustym drukiem w poniższej Tabeli 3, w zakresie oznaczonym linią przerywaną koloru zielonego w załączniku nr 1 do decyzji, zgodnie z projektem budowlanym zatwierdzonym decyzją.

Numer działki

(numer po podziale)

Rodzaj sieci uzbrojenia terenu

Oznaczenie księgi wieczystej

Jedn. Ewid.: 306201_1 M. Konin, Obręb: 0001 Chorzeń

338/11 (338/13, 338/14)

sieć elektroenergetyczna

KN1N/00058365/1

Tabela 3

  1. Ograniczam sposób korzystania z nieruchomości poprzez udzielenie zezwolenia na przebudowę sieci uzbrojenia terenu na nieruchomości o której mowa w punkcie XI.1. decyzji.

Jednocześnie wskazuję, że:

2.1. Na  Prezydencie  Miasta  Konina  ciąży  obowiązek  przywrócenia  nieruchomości,  do   stanu poprzedniego niezwłocznie po dokonaniu powyższych robót.

2.2. Jeżeli  przywrócenie  nieruchomości  do  stanu  poprzedniego  jest  niemożliwe  albo powoduje nadmierne trudności lub koszty, przysługuje odszkodowanie, na zasadach i w trybie określonym w ustawie o gospodarce nieruchomościami Rozdział 5: Odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości.

2.3. Jeżeli  dokonana  przebudowa  istniejących  sieci  uzbrojenia  terenu  uniemożliwia właścicielowi albo użytkownikowi wieczystemu dalsze prawidłowe korzystanie z nieruchomości w sposób dotychczasowy albo w sposób zgodny z jej dotychczasowym przeznaczeniem, właściciel lub użytkownik wieczysty może żądać, aby Prezydent Miasta Konina nabył, w drodze umowy, własność albo użytkowanie wieczyste nieruchomości.

2.4. Właściciel  lub  użytkownik  wieczysty  nieruchomości  jest  obowiązany  udostępnić nieruchomość w celu wykonania robót budowlanych związanych z przebudową istniejących sieci uzbrojenia terenu, a także czynności związanych z konserwacją oraz usuwaniem ich awarii. Obowiązek udostępnienia nieruchomości podlega egzekucji administracyjnej.

2.5. Ostateczna decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stanowi podstawę do dokonania wpisu w księdze wieczystej.

2.6. Zezwalam  na  wykonanie  obowiązku  wykonania  robót  budowlanych  w  zakresie określonym w punkcie XI.1.

 

  1. Określenie terminu wydania nieruchomości

Określam termin wydania nieruchomości i opróżnienia lokali oraz innych pomieszczeń na 120 dzień od dnia, w którym niniejsza decyzja stała się ostateczna.

 

UZASADNIENIE

 

Pismem z dnia 21 września 2017 r., Pan Grzegorz Pająk Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, działając z upoważnienia Prezydenta Miasta Konina, wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi gminnej, realizowanej w ramach zadania pn.: „Budowa przedłużenia
ul. Makowej od Al. Astrów do torów kolejowych w Koninie - w zakresie działki nr 338/11”.

Zgodnie z art. 11b ust. 1 ustawy, wniosek został złożony po uzyskaniu opinii:

  1. Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Postanowienie nr 60/17 z dnia 27 kwietnia 2017 r. znak: DI-IV.8012.60.2017 - opinia pozytywna.
  2. Prezydenta Miasta Konina - opinia z dnia 12 maja 2017 r. znak: ZDM.II.IN.7011.4.6.2016 - opinia pozytywna.

Zgodnie z art. 11d ust. 1 ustawy, złożony wniosek zawierał:

1. mapę przedstawiającą proponowany przebieg drogi, z zaznaczeniem terenu  niezbędnego dla obiektów budowlanych, oraz istniejące uzbrojenie terenu, sporządzoną na kopii mapy zasadniczej w skali 1:500, przyjętą do właściwego państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,

2. analizę powiązania drogi z innymi drogami publicznymi,

3. mapy zawierające projekty podziału nieruchomości, sporządzone zgodnie z odrębnymi przepisami,

4. określenie zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu,

5. określenie nieruchomości lub ich części, które są planowane do przejęcia na rzecz jednostki samorządu terytorialnego,

6. określenie nieruchomości lub ich części, z których korzystanie będzie ograniczone,

7. cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z zaświadczeniami, o których mowa w art. 12 ust. 7 ustawy Prawo budowlane, aktualnymi na dzień opracowania projektu,

8. opinie:

  • Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Koninie z dnia 2 października 2017 r. (znak: Ko.WA.5152.1734.1.2017) z informacją, że planowana inwestycja nie jest zlokalizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego, na jej terenie nie występują obiekty i obszary zabytkowe, brak też zewidencjonowanych stanowisk archeologicznych. W związku z powyższym w pkt. III.2 niniejszej decyzji nie ustalono warunków konserwatorskich,
  • Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu z dnia 4 maja 2017 r. Nr 1727/17 - opinia bez uwag. W związku z powyższym w pkt. III.3. niniejszej decyzji nie ustalono warunków wynikających z potrzeb obronności państwa.

W przedmiotowej sprawie stwierdzono brak obowiązku dołączenia dokumentów wynikających z art. 11 d ust. 1 pkt 7a oraz pkt 8 lit. a, b, c, d, e, g, h ustawy.

Wnioskodawca dołączył aktualne dane z katastru nieruchomości, dla nieruchomości objętych postępowaniem.

Stronami niniejszego postępowania są właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości, a także osoby fizyczne i osoby prawne posiadające ograniczone prawa rzeczowe oraz inne prawa do nieruchomości objętych  niniejszą decyzją oraz inne osoby, których interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie.

Zgodnie z art. 11d ust. 5 ustawy, wysłano zawiadomienie (pismo z dnia 5 października 2017 r.) o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wnioskodawcy oraz właścicielom nieruchomości objętych złożonym wnioskiem, na adres wskazany w katastrze nieruchomości. Pozostałe strony postępowania, zgodnie z powyższym przepisem, zostały zawiadomione w drodze obwieszczeń zamieszczonych na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Koninie, na stronie internetowej, w BIP Urzędu Miejskiego w terminie od dnia 10 października 2017 r. do dnia 24 października 2017 r. Obwieszczenie o wszczęciu postępowania zostało również opublikowane w prasie lokalnej („Przegląd Koniński”) dnia 10 października 2017 r.

Zgodnie z art. 11d ust. 6 ustawy, zawiadomienie zawierało oznaczenie nieruchomości lub ich części, objętych wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, według katastru nieruchomości oraz informację o terminie  i miejscu, w którym strony mogą zapoznać się z aktami sprawy.

We wskazanym terminie nie wpłynęły żadne uwagi, wnioski bądź zastrzeżenia.

Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej może być wydana po uprzednim przeprowadzeniu oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, jeżeli jest ono wymagane przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r., poz. 1405) - zwanej dalej „ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku” (por. art. 11a ust. 4 ustawy). Przy czym, zgodnie z art. 11d ust. 1 pkt 9 ustawy, wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zawiera m.in. wymagane przepisami odrębnymi decyzje administracyjne.

Zgodnie z art. 59 ust. 1 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku, przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko wymaga realizacja następujących planowanych przedsięwzięć mogących znaczącą oddziaływać na środowisko:

1.    planowanego przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko,

2. planowanego przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, jeżeli obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko został stwierdzony na podstawie art. 63 ust. 1.

Ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko przeprowadza się w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub postępowania w sprawie wydania decyzji, o których mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1, 10, 14 i 18, jeżeli konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko została stwierdzona przez organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w przypadku, o którym mowa w art. 88 ust. 1.

Rodzaje przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko zostały szczegółowo i jednoznacznie określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 71).

Stwierdzono, że przedmiotowa inwestycja:

  • nie jest zaliczana do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 31 i 32 ww. rozporządzenia,
  • nie jest zaliczana do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 60 ww. rozporządzenia,
  • nie jest zaliczana do przedsięwzięć, o których mowa w § 3 ust. 2 ww. rozporządzenia.

Mając powyższe przepisy na uwadze stwierdzono, że przedmiotowa inwestycja nie zalicza się do przedsięwzięć wymagających przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W związku z art. 96 ust. 1 i 2 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku (…) rozważono czy planowane przedsięwzięcie może potencjalnie znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000. Inwestycja zlokalizowana jest poza obszarami chronionymi na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2134 ze zmianami). Mając na względzie lokalizację przedsięwzięcia poza obszarami chronionymi, rodzaj i zakres prac budowlanych związanych z realizacją przedsięwzięcia, nie przewiduje się znaczącego negatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze, w tym różnorodność biologiczną, rozumianą jako liczebność i kondycję populacji występujących gatunków, w szczególności gatunków chronionych, rzadkich lub ginących oraz ich siedliska. Realizacja przedsięwzięcia nie wpłynie także na obszary chronione, a w szczególności na siedliska przyrodnicze, gatunki roślin i zwierząt oraz ich siedlisk, dla których zostały wyznaczone obszary natura 2000, ani pogorszenia integralności obszarów natura 2000 lub powiązania z innymi obszarami. Ponadto przedsięwzięcie nie spowoduje utraty i fragmentacji siedlisk oraz nie wpłynie na funkcję ekosystemu.

W związku z powyższym w niniejszym postępowaniu nie nałożono obowiązku przedłożenia Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Poznaniu dokumentów, o których mowa w art. 96 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku (…).

Stwierdzono, że przedłożony projekt budowlany spełnia wymagania:

  • określone w opiniach instytucji i organów opiniujących inwestycję,
  • nałożone art. 34 ust. 2 ustawy Prawo budowlane,
  • rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz. 462 ze zmianami).

Mając powyższe na uwadze, po sprawdzeniu projektu budowlanego zgodnie z art. 35 ustawy Prawo budowlane, w punkcie VII. niniejszej decyzji dokonano zatwierdzenia przedłożonego projektu budowlanego.

Zgodnie z wnioskiem realizacja przedmiotowej inwestycji wymaga rozbiórki jednego stanowiska garażowego oraz przebudowy sieci elektroenergetycznej. W związku z powyższym, na podstawie art. 11 f ust.1 pkt 8  lit. c i e ustawy, odpowiednio w punktach X.1 i XI.1 decyzji ustalono obowiązek dokonania rozbiórki jednego stanowiska garażowego oraz przebudowy sieci elektroenergetycznej.

Realizacja powyższego obowiązku wymaga ograniczenia w sposobie korzystania z nieruchomości. W związku z powyższym, na podstawie art. 11 f ust. 1 pkt. 8 lit. i ustawy, odpowiednio w punktach X.2 i XI.2 decyzji określono ograniczenia w korzystaniu z nieruchomości, przy czym  zgodnie z art. 11 f ust. 2 ustawy, do ograniczeń w sposobie korzystania z nieruchomości stosuje się odpowiednio przepisy art. 124 ust. 4-8 i art. 124a ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Na podstawie art. 11 f ust. 1 pkt 8 lit. j ustawy, w punktach X.2.5 i XI.2.6 decyzji udzielono zezwolenia na wykonanie ustalonego obowiązku.

Zgodnie z wnioskiem, na podstawie art. 16 ust. 2 ustawy, w punkcie XII niniejszej decyzji ustalono termin wydania nieruchomości i opróżnienia lokali oraz innych pomieszczeń na 120 dzień od dnia, w którym niniejsza decyzja stała się ostateczna.

 

W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.

 

POUCZENIE

 

Od niniejszej decyzji służy odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego za pośrednictwem organu wydającego decyzję, w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji przez wnioskodawcę lub zawiadomienia pozostałych stron o jej wydaniu. Zgodnie z art. 11f ust. 3 ustawy i art. 49 k.p.a., zawiadomienie stron postępowania uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia poprzez obwieszczenie w Urzędzie Miejskim w Koninie, na stronie internetowej, w BIP Urzędu Miejskiego oraz w prasie lokalnej.

Zgodnie z art.127a Kpa – w trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. 

Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna. Powyższe oznacza, iż decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu  oraz brak jest możliwości złożenia odwołania do organu wyższego stopnia i zaskarżenia decyzji  do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Nie jest możliwe skuteczne cofnięcie oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania.

 

Nie pobrano opłaty skarbowej za dokonanie czynności urzędowej: na podstawie art. 7 pkt 3 ustawy  z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2016, poz. 1827 ze zmianami).

 

 

z up. Prezydenta Miasta Konina

Jerzy Michalski

Główny Specjalista

Wydziału Urbanistyki i Architektury

 

 

Załączniki:

  1.  Mapa zasadnicza w skali 1:500 z zaznaczonymi liniami rozgraniczającymi teren   inwestycji.
  2. Mapy zawierające projekty podziału nieruchomości.
  3.  Projekt budowlany.

 

Otrzymują (wraz z załącznikami):

  1. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Konina

Pan Grzegorz Pająk

Dyrektor ZDM w Koninie

ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin

2.  aa UA Z.P.

 

 

Do wiadomości:

1. Wydział  Gospodarki Nieruchomościami

     w miejscu – decyzja ostateczna

2. Wydział Geodezji i Katastru

w miejscu – decyzja ostateczna

3. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla m. Konina

ul. Benesza 1, 62-500 Konin – decyzja ostateczna + załączniki

4. Sąd Rejonowy w Koninie Wydział Ksiąg Wieczystych

ul.  Fryderyka Chopina 28, 62-510 Konin – decyzja ostateczna




Podmiot udostępniający: UM
Informacja wprowadzona przez: Katarzyna Łubik
Informacja wytworzona przez: Małgorzata Sztuba
Data wytworzenia: 2017-11-14
Data udostępnienia: 2017-11-14 08:25:35
Data ostatniej modyfikacji: 2017-11-14 08:25:35
Urząd Miejski w Koninie
Plac Wolności 1, 62-500 Konin
tel. +48 (63) 2401 111
fax: +48 (63) 2429 920

e-mail: sekretariat@konin.um.gov.pl
adres www: www.konin.pl
adres BIP www: bip.konin.eu
Liczba odwiedzin: 6842353
© 2003-2024 Urząd Miejski w Koninie,